Punahou School Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
12.80 | w | Alia Yamafuji | 11th | Prelims H1 | Day 1 Results |
200 Meter Dash | |||||
26.05 | w SB | Alia Yamafuji | 7th | Finals H1 | Day 2 Results |
26.52 | w | Alia Yamafuji | 6th | Prelims H1 | Day 1 Results |
27.14 | w SB | Sahara Richardson | 12th | Prelims H1 | Day 1 Results |
400 Meter Dash | |||||
1:04.57 | Emily Nishimura | 16th | Prelims H1 | Day 1 Results | |
1:04.57 | Lily Schlieman | 15th | Prelims H1 | Day 1 Results | |
800 Meter Run | |||||
2:23.56 | Kailey Totherow | 3rd | Finals H1 | Day 2 Results | |
2:23.97 | Kailey Totherow | 4th | Prelims H1 | Day 1 Results | |
2:24.28 | Teri Brady | 6th | Prelims H1 | Day 1 Results | |
2:24.44 | Teri Brady | 4th | Finals H1 | Day 2 Results | |
2:24.93 | Alia Wallenstrom | 6th | Finals H1 | Day 2 Results | |
2:24.96 | Alia Wallenstrom | 8th | Prelims H1 | Day 1 Results | |
1500 Meter Run | |||||
4:54.22 | Teri Brady | 2nd | Finals H1 | Day 2 Results | |
4:57.92 | SB | Mia Schiel | 6th | Finals H1 | Day 2 Results |
5:08.85 | Teri Brady | 5th | Prelims H1 | Day 1 Results | |
5:12.50 | Mia Schiel | 6th | Prelims H1 | Day 1 Results | |
3000 Meter Run | |||||
10:50.31 | SB | Noe Obermeyer | 7th | Finals H1 | Day 2 Results |
11:02.74 | Noe Obermeyer | 4th | Prelims H1 | Day 1 Results | |
11:16.54 | Mikayla Fujiwara | 12th | Prelims H1 | Day 1 Results | |
11:18.31 | SB | Claire Cutler | 11th | Finals H1 | Day 2 Results |
11:27.05 | Claire Cutler | 13th | Prelims H1 | Day 1 Results | |
11:27.30 | Mikayla Fujiwara | 12th | Finals H1 | Day 2 Results | |
100 Meter Hurdles | |||||
16.68 | w SB | Emily Viola | 13th | Prelims H1 | Day 1 Results |
16.98 | w | Kanani Dangelo | 15th | Prelims H1 | Day 1 Results |
300 Meter Hurdles | |||||
48.30 | Emily Viola | 5th | Prelims H1 | Day 1 Results | |
48.56 | Emily Viola | 6th | Finals H1 | Day 2 Results | |
50.65 | Kanani Dangelo | 14th | Prelims H1 | Day 1 Results | |
51.54 | Gabrielle Pregana | 21st | Prelims H1 | Day 1 Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
50.47 | SB | Relay Team | 3rd | Finals H1 | Day 2 Results |
50.53 | Relay Team | 4th | Prelims H1 | Day 1 Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:08.21 | SB | Relay Team | 5th | Finals H1 | Day 2 Results |
4:10.62 | Relay Team | 2nd | Prelims H1 | Day 1 Results | |
High Jump | |||||
4-10 | Tia Lovelle | 10th | Finals H1 | Day 2 Results | |
Long Jump | |||||
16-8.75 | w SB | Pi'ikea Clemens | 7th | Finals H1 | Day 2 Results |
16-3 | Pi'ikea Clemens | 6th | Prelims H1 | Day 1 Results | |
Triple Jump | |||||
34-9 | SB | Elle Uyeda | 12th | Prelims H1 | Day 1 Results |
34-3.25 | Kamaile Kandiah | 14th | Prelims H1 | Day 1 Results | |
32-3 | Anuenue Zoller | 23rd | Prelims H1 | Day 1 Results | |
Pole Vault | |||||
10-6 | SB | Taylor Higa | 5th | Finals H1 | Day 1 Results |
9-6 | SB | Kira Watanabe | 8th | Finals H1 | Day 1 Results |
9-6 | SB | Amber Chong | 8th | Finals H1 | Day 1 Results |
Discus | |||||
92-5 | Kaylen Higa | 21st | Prelims H1 | Day 1 Results | |
89-1 | Madi Endo | 23rd | Prelims H1 | Day 1 Results | |
Shot Put | |||||
33-2.25 | Devine Tanuvasa-fuaga | 12th | Prelims H1 | Day 1 Results | |
32-6.5 | Kaylen Higa | 16th | Prelims H1 | Day 1 Results | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.06 | w SB | Kanawai Noa | 7th | Finals H1 | Day 2 Results |
11.07 | w | Kanawai Noa | 7th | Prelims H1 | Day 1 Results |
200 Meter Dash | |||||
22.16 | w SB | Kanawai Noa | 2nd | Prelims H1 | Day 1 Results |
22.36 | w | Kanawai Noa | 4th | Finals H1 | Day 2 Results |
400 Meter Dash | |||||
51.40 | Donovan Brown | 3rd | Finals H1 | Day 2 Results | |
52.31 | Donovan Brown | 6th | Prelims H1 | Day 1 Results | |
52.69 | Justin Matias | 9th | Prelims H1 | Day 1 Results | |
800 Meter Run | |||||
1:57.40 | Gordon Kowalkowski | 1st | Finals H1 | Day 2 Results | |
1:59.59 | Gordon Kowalkowski | 1st | Prelims H1 | Day 1 Results | |
2:04.53 | Jonas Kurihara | 10th | Prelims H1 | Day 1 Results | |
2:06.00 | Kennedy Brown | 14th | Prelims H1 | Day 1 Results | |
1500 Meter Run | |||||
4:05.12 | Connor Lehl | 3rd | Finals H1 | Day 2 Results | |
4:27.01 | Connor Lehl | 6th | Prelims H1 | Day 1 Results | |
4:33.46 | Sebastian Barahal | 18th | Prelims H1 | Day 1 Results | |
3000 Meter Run | |||||
9:16.67 | Connor Lehl | 4th | Finals H1 | Day 2 Results | |
9:44.43 | Connor Lehl | 6th | Prelims H1 | Day 1 Results | |
9:52.46 | SB | Matthew Vara | 14th | Prelims H1 | Day 1 Results |
9:55.87 | Aaron Shiinoki | 20th | Prelims H1 | Day 1 Results | |
110 Meter Hurdles | |||||
15.18 | w SB | Kamana Hobbs | 9th | Prelims H1 | Day 1 Results |
15.73 | w SB | Sheaffer Rafto | 14th | Prelims H1 | Day 1 Results |
300 Meter Hurdles | |||||
42.00 | Masayuki Sakamoto | 14th | Prelims H1 | Day 1 Results | |
42.80 | Devin Debouk | 21st | Prelims H1 | Day 1 Results | |
43.59 | Sheaffer Rafto | 26th | Prelims H1 | Day 1 Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
43.70 | Relay Team | 3rd | Prelims H1 | Day 1 Results | |
43.71 | Relay Team | 4th | Finals H1 | Day 2 Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:22.95 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Day 2 Results | |
3:28.86 | Relay Team | 1st | Prelims H1 | Day 1 Results | |
High Jump | |||||
6-2 | SB | Hunter Lee | 4th | Finals H1 | Day 1 Results |
6-0 | Bailey Wilson | 7th | Finals H1 | Day 1 Results | |
5-10 | Matt Alfelor | 10th | Finals H1 | Day 1 Results | |
Long Jump | |||||
22-0 | Eamon Brady | 4th | Prelims H1 | Day 1 Results | |
22-0 | SB | Eamon Brady | 5th | Finals H1 | Day 2 Results |
21-6.5 | Hunter Lee | 6th | Prelims H1 | Day 1 Results | |
21-6.5 | Hunter Lee | 6th | Finals H1 | Day 2 Results | |
20-7.75 | Andrei Iosivas | 9th | Prelims H1 | Day 1 Results | |
Triple Jump | |||||
44-3.25 | SB | Eamon Brady | 3rd | Prelims H1 | Day 1 Results |
44-3.25 | Eamon Brady | 4th | Finals H1 | Day 2 Results | |
41-10 | Kamana Hobbs | 9th | Prelims H1 | Day 1 Results | |
41-6 | Ethan Ng Pack | 11th | Prelims H1 | Day 1 Results | |
Pole Vault | |||||
13-6 | SB | Kyle Bosworth | 5th | Finals H1 | Day 2 Results |
13-0 | Robi Lin | 7th | Finals H1 | Day 2 Results | |
12-6 | Nick Kapule | 9th | Finals H1 | Day 2 Results | |
Discus | |||||
136-2 | SB | Jp Muasau | 10th | Prelims H1 | Day 1 Results |
132-7 | Jerrod Mose | 17th | Prelims H1 | Day 1 Results |